Ortodoncja Warszawa

Uśmiech na całe życie


Rozwój tkanek zęba zaczyna się już w 5 tygodniu życia płodowego i kończy nie wcześniej, niż w 20 roku życia (z wykształceniem zęba mądrości). Sterowane genetycznie procesy rozwojowe są jednakowe dla wszystkich zębów, jakkolwiek każdy ząb rozwija się niezależnie. W tym też okresie mogą wystąpić odchylenia od prawidłowego rozwoju narządu żucia. Dotyczy to anomalii w ustawieniu zębów, jak i wadliwego rozwoju szczęk.

Ortodoncja, poprzez rozpoznanie odchylenia, prawidłową ocenę rozmiaru zaburzenia, zastosowanie właściwych działań leczniczych, zapobieganie i profilaktykę, doprowadza do uzyskania poprawy funkcji żucia i mowy, zmniejszenia uszkodzenia w zakresie przyzębia i podatności na próchnicę, oraz osiągnięcia lepszego efektu estetycznego.

Pierwsze konsultacje ortodontyczne zalecane są już u kilkuletnich dzieci. W przypadku stwierdzenia zaburzeń, zaleca się wtedy leczenie aparatami ruchomymi. Oczekiwany wynik leczenia tego typu aparatem zależy od ścisłego przestrzegania zaleceń lekarza stomatologa, specjalisty ortodonty. Aparat, bowiem należy zakładać na określoną liczbę godzin w ciągu doby.

Specyfika leczenia ortodontycznego, a w szczególności uzyskania zgodnego z oczekiwaniami rezultatu leczenia, polega na takim skonstruowaniu aparatu ortodontycznego, aby wytwarzane przez niego, bardzo precyzyjnie określone, zaplanowane poprzednio przez specjalistę ortodontę, biomechaniczne siły, powodowały przesuniecie zębów w pożądanym kierunku. Proces leczenia ortodontycznego, jest procesem raczej długotrwałym, nie krótszym niż 12 miesięcy, ponieważ wymaga pozostawania pod obserwacją specjalisty ortodonty, dążącego wspólnie z pacjentem, do najefektywniejszej i najefektowniejszej zmiany w położeniu zębów.

U młodzieży i osób dorosłych stosuje się w leczeniu ortodontycznym aparaty stałe. Działają one 24 godziny na dobę, co stanowi ich istotną zaletę. W rękach doświadczonego specjalisty ortodonty, aparaty stałe stanowią potężne narzędzie w leczeniu wad zgryzu i bardzo często są najwłaściwszą metodą do przeprowadzenia skutecznego leczenia u takich pacjentów. Pewne niedogodności wynikające z leczenia aparatem stałym, pacjent może wynagrodzić sobie poprzez decyzję o zastosowaniu aparatów estetycznych, szafirowych, porcelanowych, kompozytowych i innych. Aparat taki poprawia samopoczucie pacjenta, ale nie jest rozwiązaniem tanim.

Zapraszam wszystkich pacjentów chcących podjąć leczenie ortodontyczne, do gabinetu TOP-ORTODENT. Do Państwa dyspozycji stawiam wiedzę, doświadczenie i zaangażowanie swoje, oraz współpracujących ze mną innych lekarzy stomatologów. Przygotowaliśmy dla Państwa nowoczesny gabinet, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej, gdzie zapewniamy wykonanie zabiegów z zachowaniem wszelkich norm bezpieczeństwa i higieny.

Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych, od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.30 do 20.00, a w soboty od 9.00 do 14.00. Dogodne terminy wizyt, możecie Państwo ustalić telefonicznie (022) 648 03 84 , +48 606 277 267.

Zapraszam serdecznie do współpracy

TOP-ORTODENT
Jolanta Musialska-Przytuła
Lekarz stomatolog
Specjalista Drugiego Stopnia - Ortodonta

CODZIENNIE JESTEM DO PAŃSTWA DYSPOZYCJI.
Naszą specjalnością jest ortodoncja. Ortodoncja Warszawa. Dlatego szczególnie zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług z zakresu ortodoncji. Doświadczony i posiadający bogatą wiedzę specjalista ortodonta Warszawa dołoży wszelkich starań, aby właściwe zdiagnozować, a potem podjąć skuteczne leczenie wad zgryzu, we współpracy z pacjentem. Nasz specjalista ortodonta w Warszawie zaprasza dzieci, młodzież, jak i pacjentów dorosłych. Oferowana przez nas ortodoncja Warszawa Ursynów to usługa na najwyższym poziomie. Nasza ortodoncja to połączenie leczenia w komfortowych warunkach z estetyką wykonanych prac. Jeśli więc interesuje Państwa profesjonalny ortodonta, specjalista ortodonta, to trafiliście Państwo pod właściwy adres.

Dane kontaktowe

Adres:
Pasaż Ursynowski 9
02-784 Warszawa

tel. +48 22 648 03 84
kom. +48 606 277 267


Dane kontaktowe


Adres:
Pasaż Ursynowski 9
02-784 Warszawa

+48 22 648 03 84
+48 606 277 267